ľudovoumelecké trhy v Piešťanoch

Medzinárodné stretnutie ľudových remeselníkov – Tradičné umelecké remeslá sa po roku opäť uskutoční od piatku 22. mája do nedele 24. mája na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Svoje stánky si už po siedmy raz u nás rozloží približne 150 remeselníkov zo Slovenska, Čiech a Moravy, Poľska, Maďarska, Srbska a Slovinska a predvedú asi 45 druhov remesiel.
Chýbať nebudú kováči, keramikári, košikári a ďalší zruční ľudoví umelci. Pre návštevníkov so šikovnými rukami budú pripravené tvorivé dielne, kde si budú môcť vlastnoručne vyrobiť niektoré výrobky. Popri veľkom množstve stánkov s rozmanitými remeslami bude podobne ako minulý rok, počas celého víkendu pripravený kultúrny program – vystúpenie detského folklórneho súboru, cimbalová muzika z Moravy, bábkové divadlo a ďalšie.
Projekt Tradičné umelecké remeslá sa u nás bude konať už po siedmy raz. V roku 2011 bol ocenený Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania a organizátori dostali „ Ocenenie za podporu podnikateľského prostredia”.

Má to zmysel